Wiosenne propozycje dla krakowskich seniorów

CAS SIEMACHA Spot Nestor to już kolejne, po CAS Srebrzyste Podgórze i CAS Żeglarz, Centrum Aktywności Seniorów, z którego mogą korzystać mieszkańcy Podgórza, którzy ukończyli 60 rok życia. Z pewnością najbliżej seniorom z naszej dzielnicy będzie na zajecia prowadzone Centrum Handlowym Bonarka City Center.

Początek roku to okres najczęściej kojarzony z potrzebą podejmowania nowych wyzwań. Obietnice, które wówczas podejmujemy mają być znakiem zbliżającej się wiosny, która z każdym dniem przyspiesza kroku w naszą stronę. Życie w pełni zgodnie z własnym pomysłem to propozycja, jaką otwiera przed Krakowianami Centrum Aktywności Seniora zorganizowane przez Stowarzyszenie SIEMACHA w samym sercu miasta.

Nowy wachlarz możliwości

Świętująca w tym roku swoje 25-lecie organizacja, której patronem jest ks. Siemaszko kojarzona do tej pory jednoznacznie z wychowywaniem dzieci i młodzieży poszerza zakres swojej działalności. Tym razem koncentruje swoją uwagę na wspieraniu rozwoju osób po 60 roku życia, które pragną znaleźć dla siebie przestrzeń do budowania nowych relacji w atmosferze sprzyjającej zarówno nabywaniu nowych umiejętności, jak i dzieleniu się posiadanymi już pasjami.

Ćwiczenia fizyczne na powietrzu, zajęcia artystyczne, kursy komputerowe, wycieczki kulturalne, spotkania z historią, zajęcia teatralne, trening twórczości – to tylko niektóre z propozycji, które stoją przez uczestnikami CAS SIEMACHA Spot Nestor na Długiej 42, Ptaszyckiego 6 i w Centrum Handlowym Bonarka City Center.

Razem możemy więcej
Bycie członkiem CAS to okazja do rozwoju osobistego, ale także budowania bardziej przyjaznej przestrzeni publicznej. Niewątpliwym atutem miejsca jest możliwość międzypokoleniowej wymiany doświadczeń między seniorami i wychowankami SIEMACHY. Wspólna przestrzeń to szansa na tworzenie niezwykłych projektów wolontaryjnych oraz podzielenie się umiejętnościami z różnych dziedzin. Walor wychowawczy tego doświadczenia może mieć nieoceniony wpływ na budowanie tożsamości młodego pokolenia.

Jak do nas trafić?
Szczegóły dotyczące możliwości udziału w zajęciach, a także aktywnego tworzenia CAS Spot Nestor najlepiej omówić na miejscu z instruktorami prowadzącymi zajęcia.

SIEMACHA SPOT Nestor znajduje się w trzech lokalizacjach:

  • ul. Długa 42
  • ul. Ptaszyckiego 6,budynek Com-Com Zone
  • ul. Kamieńskiego 11, Bonarka City Center

Wystarczy pojawić się w jednej z powyższych siedzib Stowarzyszenia SIEMACHA od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 i wypełnić deklarację. Warto też umówić się telefonicznie pod nr 882 053 561 lub kontaktować się przy użyciu poczty elektronicznej, kierując pytania na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyty w Stowarzyszeniu owocują natychmiastową możliwością delektowania się kawą i herbatą w miłym towarzystwie...

Program zajęć wszystkich Centrów Aktywności Seniorów można znaleźć na stronie www.dlaseniora.krakow.pl.