budżet obywatelski

Budżet obywatelski: piknikuj w Parku Bednarskiego i głosuj!

Pikniki obywatelskie to nie tylko doskonała okazja do spędzenia aktywnie czasu w krakowskich parkach, ale przede wszystkim to wyjątkowa możliwość zapoznania się z projektami zgłoszonymi w tegorocznym budżecie obywatelskim miasta Krakowa. Cykl takich spotkań na zielonej trawie rozpocznie się już jutro o godz. 12.00 w Parku im. Wojciecha Bednarskiego.

Na terenie Pikniku, ustawionych będzie pięć namiotów, podzielonych tematycznie wg dziedzin (kultura, zieleń, infrastruktura, sport, edukacja) gdzie będą przedstawiane tegoroczne projekty budżetowe oraz specjalne miejsce do głosowania – namiot wyposażony w odpowiednie stanowiska, gdzie będzie można oddać głos zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

Dzieci będą mogły wziać udział w zajęciach organizowanych w przez profesjonalnych animatorów. Przy ich pomocy, najmłodsi będą mogli stworzyć makietę swojego wymarzonego miasta, a w tym samym czasie ich rodzice, w sąsiednich namiotach, będą się dowiadywać co zrobić by takie wymarzone miasto, faktycznie powstało.

Na wszystkich czekać będzie też strefa relaksu, gdzie będzie można poleżeć na leżaku lub trawie, posilić się w jednym z kilku mobilnych punktów gastronomicznych, zagrać w badmintona lub zrobić szybki, bezpłatny przegląd rowerowy. Do tego dużo dobrej muzyki, słońce i szum drzew.

Po godzinie 16:00 rozpcoznie się miejska potańcówka. Nie znasz kroków? Nie ma się czego bać! Przez pierwszą godzinę instruktorzy pokażą wszystkie niezbędne ruchy. Wystarczy przyjść, założyć wygodne obuwie i ponieść się dźwiękom muzyki. W Parku Bednarskiego będziemy tańczyć TANGO!

Poza piknikiem w Parku im. Wojciecha Bednarskiego odbedą sie jeszcze dwa kolejne: 18 czerwca – w parku Ratuszowym oraz 25 czerwca na Błoniach.