Bagry

Biegiem na Bagry 3!

Zapraszamy na trzecią edycję imprezy sportowej Biegiem na Bagry! Nad naszym podgórskim zalewem rywalizować będziemy już 23 kwietnia w dwóch kategoriach: bieg crossowy na dystansie 10 km (bieg główny) lub 3 km (jedno okrążenie zalewu). Oprócz tego zorganizowane zostaną biegi dla najmłodszych!

W tym roku po raz pierwszy pobiegniemy po zrewitalizowanym, w ramach Budzetu Obywatelskiego, terenie wokół zbiornika. To niezwykle popularne miejsce odpoczynku i rekreacji dzięki tej inwestycji stało się jeszcze piękniejsze. Sportowa rywalizacja będzie doskonałą okazją nie tylko do promocji tego miejsca, ale także idei samego BO. Mamy nadzieję, że tym razem także pogoda dopisze biegaczom. Podobnie jak w roku ubiegłym przybędzie ich ponad pół tysiąca.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie biegaczy "I Ty Możesz Być Wielki". Partnerami wydarzenia są Dzielnica XIII Podgórze, Gmina Miejska Kraków, Klub Żeglarski Horn Kraków i AZS Kraków. Impreza organizowana jest pod Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego Pana Józefa Pilcha oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej: www.itmbw.pl oraz www.festiwalbiegowy.pl.