Zgłoś swój projekt do budżetu obywatelskiego!

Nowy plac zabaw? Więcej książek w bibliotekach? Organizacja koncertu? Szkolenia dla dzieci lub seniorów? Do 31 marca wszyscy mieszkańcy Krakowa mogą składać swoje propozycje zadań do budżetu obywatelskiego miasta Krakowa.

Zastanów się, co powinno zostać wykonane w ramach środków budżetu obywatelskiego, opracuj swój pomysł (pamiętaj o wszystkich potrzebnych informacjach), zaloguj się na stronie www.budzet.dialoguj.pl i ZGŁOŚ PROJEKT.

Masz jakieś kłopoty?

Skorzystaj z instrukcji lub zadzwoń na infolinie budżetu obywatelskiego: 12 616 11 11.  Infolinia działa do 31 marca w godzinach pracy UMK (7.30–15.30). Można na niej uzyskać informacje dotyczące:

  • wsparcia technicznego platformy internetowej (po wybraniu #1),
  • organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa spotkań z mieszkańcami (po wybraniu #2),
  • ogólnie budżetu obywatelskiego (po wybraniu # 3).

Mieszkańców zainteresowanych tematyką budżetu obywatelskiego zapraszamy także do odwiedzenia Punktów Obywatelskich, które działają do końca marca w wybranych galeriach handlowych oraz na Małym Rynku. Można tam uzyskać informacje i pomoc w zakresie tworzenia i zgłaszania swoich projektów. 

Punkty Obywatelskie znajdujące się w M1 (al. Pokoju 67) oraz Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11) czynne są w godzinach od 14:00 do 20:00. Można w nich uzyskać informacje na temat ogólnych zasad budżetu obywatelskiego.

W Punkcie Obywatelskim na Małym Rynku od 12:00 do 17:00 można dowiedzieć się więcej na temat zasad budżetu obywatelskiego. Dodatkowo od poniedziałku do piątku w godzinach pomiędzy 17:00 a 20:00 swój projekt będzie można skonsultować z ekspertami z Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych, które będą zajmować się weryfikacją składanych wniosków. Z wykazem dyżurów pracowników Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych w Punkcie Obywatelskim na Małym Rynku można zapoznać się tutaj.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Budżetu Obywatelskiego w Krakowie.