strzelectwo płaszowianka

Łuczniczy Turniej Lajkonika

W miniona sobotę, na stadionie KS Płaszowianka odbył się Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika w łucznictwie. Dzieci i młodzież z klubów z całej Polski konkurowała o zwycięstwo indywidualne i klubowe. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i duch zdrowej, sportowej rywalizacji.

Turniej Lajkonika to jedna z największych ogólnopolskich imprez łuczniczych dla dzieci i młodzieży do lat 15, wpisana do centralnego kalendarza Polskiego Związku Łuczniczego. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów. Celem zawodów była popularyzacja sportu łuczniczego wśród młodzieży oraz  przypomnienie osoby krakowskiego działacza łuczniczego Jerzego Bobulskiego. Zawody odbywały się w podziale na dwie kategorie wiekowe: młodzicy - roczniki 2001–2003 oraz dzieci - roczniki 2004 i młodsi, z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Bardzo liczną reprezentacje wystawił klub KS Płaszowianka. Zawodniczka naszego podgórskiego klubu - Stefania Andrzejewska zajęła drugie miejsce w kategorii "młodziczki starsze". W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców zwyciężył Karol Kępa z klubu MGOKiS Dobczyce. To wychowanek Krzysztofa Włosika, byłego olimpijczyka i kilkukrotnego mistrza Polski w łucznictwie, a obecnie radnego Dzielnicy XIII Podgórze oraz trenera klubu z Dobczyc. Dumę trenerowi Włosikowi przyniósł z pewnością także występ Urszuli Pałki, które zajęła bardzo dobre czwarte miejsce w swojej kategorii, a do podium brakło jej tylko jednego punktu. W kategorii zespołowej zawodnicy MGOKiS Dobczyce również zajęli czwarte miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z turnieju.

Teskt oraz zdjęcia: Jacek Młynarz