Nowa, interaktywna gra miejska „Z biegiem lat”

W środę , 25 czerwca punktualnie o godzinie 9.00 sprzed budynku Domu Kultury Podgórze przy ul. Sokolskiej 13, ruszyła pierwsza  krakowska interaktywna gra miejska „Z biegiem lat”. Do udziału w grze zgłosiło sie blisko 100 osób w tym 16 drużyn z krakowskich szkół i osoby prywatne. Zadaniem uczestników było zdobycie funduszy na zbudowanie miasta Podgórza i postawienie  jego 12 najsłynniejszych budynków.

 

Podczas inauguracyjnej rozgrywki gracze mieli do odwiedzenia kilka punktów gdzie zapoznawali się z historią i zabytkami Podgórza. W trakcie rozgrywki musieli wykazać się refleksem i spostrzegawczością np. przy odnajdywaniu w przestrzeni wyznaczonych obiektów lub porównywaniu szczegółów architektonicznych. Uczestnicy na swej trasie mieli m.in. Rynek Podgórski- Magistrat, kościół św. Józefa, Plac Lasoty, Park Bednarskiego oraz Fort31św. Benedykta i  kościółek św. Benedykta.

Na najlepszych graczy, którzy rozbudowali swoje miasto w najkrótszym czasie i zdobyli najwięcej punktów czekały wartościowe nagrody.

 Po dwóch godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: gimnazja/szkoły średnie oraz osoby prywatne.

W kategorii pierwszej: I i III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum 34, miejsce II drużyna z Gimnazjum 21.

W kategorii drugiej: I miejsce zajął zespół osób prywatnych pod nazwą „Rychlicki”, II miejsce drużyna mieszana: II LO, IV LO oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bronowicach, III miejsce  drużyna z IVLO.   

Nagrodzeni zostali również zdobywcy IV , V  , VI i VII miejsca.  

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy a wszystkich  którym gra się spodobała lub nie mogli wziąć udziału w premierze zapraszamy do zagrania w grę stałą. Gra dostępna jest przez 24 h/dobę (poprzez smartfon lub tablet dla użytkowników systemu Android) i można będzie z niej skorzystać bezpłatnie logując się pod linkiem: www.grajwpolsce.pl/gra/z-biegiem-lat/.

Nowa,  interaktywna gra miejska „Z biegiem lat”  powstała z inicjatywy Rady Dzielnicy XIII Podgórze oraz Domu Kultury Podgórze w ramach rozpoczynających się w tym roku obchodów 100-lecia połączenia Krakowa i  Podgórza. Środki finansowe na realizacje tego projektu przeznaczyła rada dzielnicy.

Zapraszamy do naszej Galerii gdzie znajdują się  zdjęcia z inauguracji pierwszej podgórskiej gry terenowej „Z biegiem lat”.