Informacja o miejscach parkingowych w trakcie remontu ul. Krakowskiej

23 marca rozpoczyna się remont ul. Krakowskiej. W związku z utrudnieniami w ruchu i komunikacji prezentujemy Państwu informację Zarządu Dróg Miasta Krakowa odnośnie dodatkowych tymczasowych parkingów i miejsc parkingowych. 

Ul. Dietla – do czasu rozpoczęcia na tej ulicy na części zewnętrznych pasów ruchu ul. Dietla wyznaczone będą ogólnodostępne miejsca parkingowe. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym (przy wyłączonej sygnalizacji) ruch i tak nie może odbywać się 2 pasami.
Pl. Wolnica – tymczasowy parking przeznaczony będzie dla posiadaczy abonamentów parkingowych wydanych na SPP - P2. Więcej informacji TUTAJ.
Parking Stare Podgórze – 20 miejsc postojowych dostępnych będzie dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów wydanych przez ZDMK. Parking ten będzie dedykowany dla osób, które rzadziej korzystają z samochodu.

Aby uzyskać identyfikator, upoważniający do parkowania na parkingu Stare Podgórze trzeba spełnić dwa warunki:
Trzeba posiadać aktualny abonament postojowy mieszkańca strefy P2
Abonament musi być wydany dla mieszkańca jednej z następujących ulic: Krakowska, Wietora, Skawińska, Augustiańska.

Aby uzyskać identyfikator należy wypełnić FORMULARZ Pracownicy ZDMK zweryfikują, czy wnioskodawca spełnia powyższe warunki. Identyfikatory będą wydawane w punkcie informacyjnym o przebudowie ulicy Krakowskiej, który od 18 marca będzie działał na pl. Wolnica.
Wydanych zostanie 20 identyfikatorów – według kolejności poprawnych zgłoszeń.