Porozmawiajmy o terenie pod łącznicą Zabłocie-Podgórze

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące zagospodarowania terenu pod łącznicą kolejową Zabłocie – Podgórze. Spotkanie organizowane przez Muzeum Podgórza, Radę Dzielnicy XIII, Fundację Czas Wolny, SOS Zabłocie, Stowarzyszenie PODGORZE.PL oraz Miejskie Centrum Dialogu odbędzie się 28 czerwca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Muzeum Podgórza.

Będzie to spotkanie o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Zachęcamy do rozmowy, jak zmienić tę przestrzeń w lokalne miejsce wspólnej aktywności, połączmy ludzi, instytucje i części miasta.

Na spotkaniu dowiesz się co można, jakie są plany, zadasz pytania, powiesz o swoich potrzebach. Porozmawiamy o potencjale, jaki kryje w sobie teren pod łącznicą, o wspólnych pomysłach, wizjach i o działaniach, które już mają miejsce na tym terenie. Poznamy stanowisko zarządcy terenu, stanowisko miasta, zobaczymy przykłady z kraju i świata.

W spotkaniu udział wezmą właściciele terenu - spółka PKP, zastępca prezydenta ds. inwestycji prezydent Elżbieta Koterba, Zarząd Zieleni Miejskiej, dr arch. inż. architekt krajobrazu Krzysztof Wielgus z Politechniki Krakowskiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Podgórzan!