Letnie zatracanie w zieleni!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i turystów do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”. Atrakcje zostały przygotowane także na terenie naszej dzielnicy.

Poniżej można zapoznać się z letnimi, zielonymi atrakcjami przygotowanymi dla wszystkich, zarówno małych, jak i dużych:

„Piknikuj w zieleni. Piknik Krakowski”
Pikniki gościć będą w parku Krakowskim, parku Bednarskiego, parku Decjusza oraz nad Zalewem Nowohuckim. Tego czego nie zabraknie to pysznego jedzenia i niezliczonych atrakcji dla małych i dużych. Letnie weekendy między 11.00 a 17.00 to idealny czas, aby odwiedzić krakowskie parki i skorzystać z wyjątkowej oferty warsztatów, zajęć dla dzieci, zajęć sportowych i różnego rodzaju animacji, które sprawią, że z pewnością nie będziecie się nudzić. Zapraszamy w godzinach od 11.00 do 17.00.

Harmonogram:

  Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień
Soboty: 16.06
Park Kościuszki

23.06
Park Jordana

30.06
Park Bednarskiego
Park Bednarskiego Zalew Nowohucki 1.09
Park Bednarskiego
Niedziele: 17.06
Park Ratuszowy

24.06 
Park Jerzmanowskich
Park Krakowski Park Decjusza 2.09 
Park Krakowski„Ćwicz w Zieleni”

Bezpłatne zajęcia fitness w czterech krakowskich parkach to niebywała okazja do wskoczenia w sportowy strój i spędzenia tego czasu na łonie przyrody. Instruktorzy w krakowskich klubów fitness zadbają o Waszą formę i kondycję, a być może zarażą także pasją do ćwiczeń. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do środy. Do wybory będziemy mieli: trening biegowy, Boot Camp Madness, Lans na balans, Tabata, Zdrowy kręgosłup, Spal dużo kcal!, Power Training, Nordic walking. Na zajęcia zapisać się można za pomocą dostępnego tu formularza.

„Parkobus w zieleni”
Sześć wyjątkowych wycieczek a na miejscu zielone atrakcje, ciekawostki przyrodnicze bądź tętniący piknikową atmosferą park. Wszystko to dzięki bezpłatnym przejazdom zielonym Parkobusem, który nie będzie poruszał się po utartych ścieżkach. Mieszkańcy Kurdwanowa pojadą do Lasu Witkowickiego, a Nowohucianie na Bagry. Parkobusowy rozkład jazdy znaleźc można na stronie internetowej ZZM lub MPK (szukaj zielonej ikony autobusu) oraz na wszystkich przystankach, na których zatrzymuje się Parkobus.

Parkobus Nowa Huta [pdf]
Parkobus Kurdwanów [pdf]
Parkobus Prokocim-Bieżanów [pdf]

„Kino na trawie. Kino wielu kultur”
Idea pokazu „Kino na trawie. Kino wielu kultur.” to coś więcej niż tylko kino plenerowe. W ramach projektu połączone zostanie odkrywanie nowych, często mieszkańcom nieznanych terenów zielonych Krakowa, z odkrywaniem nowej kultury, którą możemy poznać dzięki filmom. Zaproszenie do współpracy Konsulatów pozwoli również na swego rodzaju integrację pomiędzy krakowianami a mieszkającymi w naszym mieście społecznościami pochodzącymi właśnie z tych krajów. Filmy prezentowane będą w językach oryginalnych z polskimi napisami dzięki czemu będziemy mogli z jednej strony jeszcze bardziej zbliżyć się do krajów, które filmy prezentują, z drugiej zaś poszerzyć grono ich odbiorców o osoby, dla których jest to język ojczysty. Pokazy odbywać się będą co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody pokaz przeniesiony zostanie na kolejny czwartek. Start ok. godz. 20.30.

Harmonogram:
7 czerwca – park Jordana – Niemcy
21 czerwca – plac Axentowicza – Malta
5 lipca – park Stacja Wisła
19 lipca – ogród przy Instytucie Austriackim ul. Krupnicza – Austria
9 sierpnia – park Bronowice – Włochy
23 sierpnia – Ogród Mehoffera – Francja

Na pikniki krakowskie zapraszają spółki komunalne: KHK SA, Wodociągi Miasta Krakowa, MPK SA, MPEC SA i MPO Sp. z o. o.