Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”

Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”, które odbędą się 17 maja w TAURON Arenie Kraków, to świetna okazja dla osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi zawodowej na zapoznanie się z interesującą ofertą pracodawców. Organizatorem targów jest Grodzki Urząd Pracy w Krakowie.

Uczestnictwo w Targach to okazja dla osób bezrobotnych do zdobycia pierwszych doświadczeń w kontaktach z pracodawcami, zapoznania się z szeroką bazą ofert pracy oraz aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy.

W wydarzeniu weźmie udział około 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. W gronie wystawców pojawią się również instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy będą mogły skorzystać z pomocy doradców zawodowych. Doradcy chętnie pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu czy też listu motywacyjnego. Pośrednicy pracy na stoisku GUP zaprezentują oferty pracy będące w dyspozycji urzędu od pracodawców nieobecnych na targach.

Podczas wydarzenia zostanie utworzona specjalna strefa przedsiębiorczości, w której przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz innych instytucji wspomagających rozwój biznesu, będą udzielali bezpłatnych porad i konsultacji pracodawcom, przedsiębiorcom, a także osobom zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Lista wystawców, którzy obecni będą na targach pracy, wraz z wykazem wolnych miejsc pracy, będzie zamieszczona na stronie Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie www.gupkrakow.pl