III Otwarte Mistrzostwa Pływackie Dzielnicy XIII Podgórze „W czepku urodzeni”

Rada Dzielnicy XIII wspólnie z Klubem Sportowym „Korona” oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym nr 2 w Krakowie organizuje III Otwarte Mistrzostwa Pływackie Dzielnicy XIII Podgórze dla osób niepełnosprawnych „W czepku urodzeni”. Zawody odbędą się 25 kwietnia w godz. 9.00 do 14.00 na dużym basenie KS Korona. 

Uczestnikami mistrzostw są osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu: lekkim, umiarkowanym i znacznym. Zawody odbywają się w trzech konkurencjach: styl dowolny – 25 m, styl grzbietowy – 25 m, sztafeta – 3 x 25 m. Każdy z zawodników może wziąć udział w 2 konkurencjach i dodatkowo w sztafecie.

Za udział w Mistrzostwach, w zależności od osiągniętych wyników, będą wręczane: medal, dyplom i puchary dla najlepszych sztafet.

Celem zawodów jest propagowanie sportu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz zwiększenie aktywności fizycznej tych osób prowadzącej do poprawy zdrowia, samopoczucia, większej samodzielności i wiary we własne możliwości. Chcemy również zachęcić i promować zdrowy styl życia, rozbudzać zainteresowanie sportem, zwrócić uwagę na miejsce w życiu publicznym dla aktywności osób niepełnosprawnych oraz kształtować zdrową rywalizację oraz chęć podjęcia wysiłku.