Wiosenny Głos Podgórza!

Pierwszy w tym roku Głos Podgórza właśnie trafił do czytelników. Egzemplarze drukowane gazetki znajdziecie w osiedlowych sklepach, przychodniach, szkołach, kościołach oraz oczywiście w siedzibie Rady Dzielnicy XIII. Wersja elektroniczna dostępna jest na naszej stronie w zakładce „Głos Podgórza”.

W wiosennym numerze znajdziecie zaproszenia na dwa niezwykle ważne dla naszej Dzielnicy wydarzenia kulturalne. Już 3 kwietnia, tradycyjnie wokół Kopca Kraka, odbędzie się Święto Rękawki. Prognozy pogody napawają na ten dzień optymizmem więc musicie tam być z nami! Pod koniec miesiąca natomiast długo wyczekiwane otwarcie naszego lokalnego muzeum - Muzeum Podgórza!

W najnowszym numerze GP podejmujemy również ważkie tematy dla mieszkańców dzielnicy. Przyglądamy się bliżej problemowi, z którym mieszkańcy Płaszowa i Rybitw borykają się od wielu lat - odór skutecznie uprzykrza im życia. Co jest jego powodem? Jakie są rozwiązania? O tym dowiecie się czytając biuletyn. Prezentujemy również najważniejsze inwestycje drogowe, które będą realizowane na terenie dzielnicy w 2018 roku.

W gazetce znajdziemy również kilka artykułów, które przybliżają nam historie miejsca i ludzi. Artykułem o KS Korona rozpoczynamy cykl, w ramach którego będziemy prezentować podgórskie kluby sportowe. Odwiedzamy areszt przy ul. Czarnieckiego, który już niedługo aresztem przestanie być. Pisząca dla nas cyklicznie Pani dr Kamila Follprecht z Archiwum Narodowego w Krakowie przybliża nam jak wybory samorządowe w Podgórzu wyglądały 150 lat temu. Przypominamy również sylwetkę wyjątkowego samorządowca, za prezydentury którego Podgórze przestało być samodzielnym miastem, a Kraków stał się "wielki". W lutym tego roku Juliusz Leo stanął dumnie po "naszej" stronie Wisły.

Ponadto w numerze wykaz najważniejszych uchwał oraz najistotniejsze aktualności. Zapraszamy do lektury!

Jacek Młynarz