komunikacja miejska w podgórzu

Utrudnienia w komunikacji miejskiej na terenie Podgórza

Od jutra czekają nas utrudnienia komunikacyjne związane z pracami remontowymi torowisk tramwajowych.  Od 10 (od godz. 07:00) do 11 listopada (do godz. 04:00) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Limanowskiego – Starowiślna ze względu na naprawę torowiska w ciągu ul. Starowiślnej. Po jej zakończeniu, od 12 do 20 listopada, z uwagi na remont przejazdu tramwajowego przez ul. Wodną, wyłączony zostanie ruch na odcinku Limanowskiego - Dworcowa.

Remont na ul. Starowiślnej

W związku z tym remontem wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linie 3, 24 i 69 będą kursowały z Nowego Bieżanowa (3, 69) i Kurdwanowa (24) do przystanku „Powstańców Wielkopolskich” bez zmian, następnie ul. Limanowskiego, Kalwaryjską, Legionów Piłsudskiego, Krakowską, Dietla do przystanku „Starowiślna”, gdzie linie powrócą na swoje stałe trasy do Krowodrzy Górki (3, 69) i Bronowic Małych (24);
 • linia 19 będzie kursowała z Borku Fałęckiego do przystanku „Korona” bez zmian, następnie ul. Legionów Piłsudskiego, Krakowską, Dietla do przystanku „Starowiślna”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Dworca Towarowego.

Rozkłady jazdy linii tramwajowych nie ulegną zmianie. Bilety okresowe wykupione na linie 3, 19, 24 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na trasach objazdowych tych linii.

Remont na ul. Wielickiej/Wodnej

W związku z tym remontem wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linie 6, 11, 23 zostaną zawieszone;
 • linia 3 będzie kursowała z Krowodrzy Górki do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Dietla, Grzegórzecką, Kotlarską, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego, Saską, estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ul. Wielicką do przystanku „Kabel”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Nowego Bieżanowa. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;
 • linia 13 będzie kursowała z Bronowic do przystanku „Stradom” bez zmian, następnie ul. Dietla, Grzegórzecką, Kotlarską, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego, Saską, estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ul. Wielicką do przystanku „Kabel”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Nowego Bieżanowa. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;
 • linia 24 będzie kursowała z Bronowic Małych do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Dietla, Grzegórzecką, Kotlarską, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego, Saską, estakadą nad dworcem kolejowym w Płaszowie, ul. Wielicką do przystanku „Kabel”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Kurdwanowa. Linia kursować będzie co 10 minut w dni powszednie przez cały dzień, w pozostałych dniach bez zmian;
 • linia 69 – w okresie od nocy 12/13.11.2016 (sobota/niedziela) do 20/21.11.2016 (niedziela/poniedziałek) zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie linia autobusowa 669;
 • linia 71 - zastępcza linia tramwajowa kursująca na następującej trasie: Czerwone Maki - Bobrzyńskiego, Grota-Roweckiego, Brożka, Wadowicka, Kalwaryjska, Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślna, św. Gertrudy, Dominikańska, Franciszkańska, Zwierzyniecka, Kościuszki - Salwator. Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia, w dni powszednie z częstotliwością co 10 minut, w pozostałe dni z częstotliwością co 20 minut;
 • linia 76 - zastępcza linia tramwajowa kursująca na następującej trasie: Kurdwanów - Witosa, Nowosądecka, Wielicka, estakada nad dworcem kolejowym w Płaszowie, Saska, Lipska - Mały Płaszów. Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia z częstotliwością co 20 minut w godzinach analogicznych jak linia 6;
 • linia 703 - zastępcza linia autobusowa kursująca na następującej trasie: Bieżanowska - Nowosądecka (z powrotem: Bieżanowska), Wielicka, Limanowskiego, Na Zjeździe, Starowiślna, Dietla - Starowiślna. Linia kursować będzie we wszystkie dni tygodnia, w dni powszednie z częstotliwością co 8 minut w godzinach szczytu i co 10 poza godzinami szczytu, w soboty co 10 minut, w dni świąteczne co 20 minut do godziny 7:00 i co 10 minut do końca dnia. Do obsługi linii kierowany będzie tabor wielkopojemny. Na trasie linii wyznaczone zostaną następujące przystanki: Bieżanowska - dla wysiadających (na ul. Wielickiej w zatoce przystankowej przed skrętem w ul. Wolską), Bieżanowska - dla wsiadających (na ul. Nowosądeckiej przed skrzyżowaniem z ul. Wielicką), Kabel, Dworcowa, Cmentarz Podgórski, Powstańców Wielkopolskich (na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym), Plac Bohaterów Getta (w obu kierunkach na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym), Św. Wawrzyńca, Miodowa, Starowiślna - przystanek końcowo-początkowy (w zatoce przystankowej po skręcie w ul. Dietla).

Tramwaje linii 3 i 24 jadące w kierunku Krowodrzy Górki (linia 3) i Bronowic Małych (linia 24) będą zatrzymywać się dwukrotnie na przystanku „Starowiślna”, przed skrzyżowaniem na ul. Dietla i za skrzyżowaniem na ul. Starowiślnej.

Bilety okresowe wykupione na linie 3, 13, 24 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na trasach stałych i objazdowych tych linii. Bilety okresowe wykupione na linie 3, 6, 11, 13, 23, 24 zachowują ważność w pojazdach linii 703 na całej trasie przejazdu. Ponadto:

 • bilety okresowe wykupione na linię 6 zachowują ważność: we wszystkich tramwajach na odcinku Kabel - Lipska - Rondo Grzegórzeckie - Starowiślna - Stradom; w tramwajach linii 71 na odcinku Korona - Łagiewniki; we wszystkich autobusach na odcinku Kurdwanów / Nowosądecka / Bieżanowska – Konopnickiej – Jubilat; we wszystkich autobusach na odcinku Kurdwanów - Łagiewniki; we wszystkich autobusach na trasie linii 174 na odcinku Kurdwanów - Powstańców Wielkopolskich; we wszystkich autobusach na trasie linii 184 na odcinku Kurdwanów – Stradom.
 • bilety okresowe wykupione na linię 11 zachowują ważność: we wszystkich tramwajach na odcinku Lipska - Rondo Grzegórzeckie - Starowiślna - Stradom - Lipińskiego; w tramwajach linii 71 na odcinku Czerwone Maki - Starowiślna; we wszystkich autobusach na trasie linii 178 na odcinku Kuklińskiego - Grota-Roweckiego.
 • bilety okresowe wykupione na linię 13 zachowują ważność: we wszystkich autobusach na odcinku Bieżanowska – Konopnickiej – Plac Inwalidów / Biprostal.
 • bilety okresowe wykupione na linię 23 zachowują ważność: we wszystkich autobusach na odcinku Bieżanowska – Rondo Matecznego; w tramwajach linii 71 na odcinku Czerwone Maki - Plac Bohaterów Getta; we wszystkich autobusach na trasie linii 178 na odcinku Powstańców Wielkopolskich - Grota-Roweckiego.
 • bilety okresowe wykupione na linię 24 zachowują ważność: we wszystkich autobusach na odcinku Kurdwanów / Nowosądecka / Bieżanowska – Konopnickiej – Plac Inwalidów / Biprostal / Bronowice Wiadukt; we wszystkich autobusach na trasie linii 174 na odcinku Kurdwanów - Powstańców Wielkopolskich; we wszystkich autobusach na trasie linii 184 na odcinku Kurdwanów - Starowiślna.