akcja krwiodawstwa w Płaszowie

Zostań Honorowym Dawcą Krwi!

Parafia Matki Bożej Fatimskiej wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi w dniu 13 listopada 2016 w godzinach 9.00 - 14.00 w mobilnym punkcie poboru przy Kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Mały Płaszów 11.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie jeden dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla Dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. O wszelkich wątpliwościach dotyczących swojego zdrowia należy powiadomić lekarza kwalifikującego do oddania krwi, a także oddać mu osobiście wypełniony Kwestionariusz dla Krwiodawcy zawierający pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kwalifikowanego kandydata.

Po oddaniu krwi dawca otrzyma posiłek regeneracyjny, zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi, legitymację Honorowego Dawcy Krwi oraz bezpłatne wyniki badań: grupy krwi, morfologii, na obecność markerów chorób zakaźnych przenoszonych drogą krwi, w tym wirusowego zapalenia wątroby B i C, wirusa HIV i kiły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz na załączonym plakacie.